6 MEDALI na Mistrzostwach Europy w Maribor 2018

16 kwietnia, 2018 @ 9:23

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW I SENIORÓW 12-15 04.2018, MARIBOR, SŁOWENIA

W dniach 12-15 kwietnia 2018 r. w Słowenii w miejscowości Maribor rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF . Polska reprezentacja po raz pierwszy nie stanęła na podium w klasyfikacji generalnej państw uplasowując się na piątym miejscu za Rosją, Rumunią, Norwegią i Irlandią.  W kadrze narodowej znaleźli się również trzej zawodnicy z najlepszego od kilkunastu lat w Warszawie klubu TAEWO. Byli to junior Adam Stefaniak (absolwent SP 307, uczeń GM w ZS nr 59 w Warszawie ) , Grzegorz Kraszewski i Mateusz Mróz (absolwent SP 46 i SGGW w Warszawie).

Adam Stefaniak wywalczył brązowy medal w układach II Dan natomiast w walkach odpadł przed strefą medalową.

Grzegorz Kraszewski wywalczył srebrny medal w indywidualnych walkach w kat. wag. do 78 kg. przegrywając w finale z mistrzem Świata i Europy Adolfsem Colinem , dwa srebra w drużynowych układach i drużynowych walkach, oraz brąz w drużynowych technikach specjalnych.

Mateusz Mróz wraz z drużyną wywalczył srebro w walkach i brąz w technikach specjalnych.

Łącznie zawodnicy TAEWO przywieźli z ME w Słowenii 6 medali (trzy srebrne i trzy brązowe). GRATULUJEMY!