Początki “Taewo” datują się od 1989 roku, kiedy to jeszcze jako instruktor Taekwon-Do oraz Judo, Ewaryst Myszewski I Dan współpracował z Klubem Osiedlowym Stegny-Południe.
W 1990 r. założył on własną szkołę pod nawą “Taewo” – Nauka Wschodnich Sportów Walki”. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Wałbrzyskiej 5 oraz w Szkole Podstawowej nr 307 przy ul.Barcelońskiej 8. Z początku obydwie grupy liczyły około 150 osób z czego 25 osób to dziewczęta.

W 1995 r. na bazie prywatnej szkoły “Taewo” powstało stowarzyszenie o nazwie “Taewo Klub Wschodnich Sportów Walki” z siedzibą w Warszawie.

Rok 2000 to kolejne sukcesy klubu.

W marcu w Ciechanowie odbył się turniej “O Puchar Prezydenta Ciechanowa”, który w silnej obsadzie drużyn z całego makroregionu wywalczyli nasi zawodnicy. W Mistrzostwach Polski Seniorów, Aleksandra Macura zdobyła brązowy medal w walkach w kat.wag. do 58 kg.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Magdalena Salwarowska jako jedyna juniorka posiadająca w Polsce czarny pas w tej kategorii wiekowej zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w układach stopni mistrzowskich. Aleksander Styś wywalczył również brąz w walkach w kat. wag. powyżej 70 kg W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Paulina Myszewska jako jedyna w Polsce juniorka młodsza posiadająca czarny pas uzyskała tytuł Mistrzyni Polski w układach, stopni mistrzowskich. Tytuł w-ce Mistrza Polski w walkach w kategorii wagowej do 54 kg, wywalczył Piotr Wasilewski.

W październiku klub zorganizował wycieczkę do Wiednia, Rimini i Wenecji, na którą wyjechali zawodnicy i rodzice osób trenujących w klubie. Głównym celem wycieczki był start w Otwartych Mistrzostwach Włoch w Taekwon-do ITF. W zawodach tych barwy klubu i zarazem Warszawy reprezentowało 8 zawodników i zawodniczek. Wywalczyli oni 10 medali : trzy złote dwa srebrne i 5 brązowych.Trzy osoby tj. Aleksandra Trzaska, Paulina Myszewska i Piotr Wasilewski byli zdobywcami medali złotych i brązowych. Złote zostały zdobyte w walkach natomiast brązowe w układach, każdy w swojej kategorii. Srebrne medale zdobyła Karolina Wilczyńska i Maksymilian Reglin, natomiast brązowe padły łupem Piotra Korsieko i Bartłomieja Walczaka, wszystkie w walkach.Całą imprezę należy uznać za bardzo udaną zarówno pod względem turystycznym jak i sportowym.

Tradycyjnie, jesienią w stolicy odbyły się turnieje o charakterze lokalnym tj. drużynowe Mistrzostwa Warszawy , gdzie klub wywalczył złoto w technikach specjalnych oraz brąz w walkach. Mistrzostwa Warszawy Juniorów, Juniorów Młodszych, w których Piotr Wasilewski zdobywając dwa złote medale otrzymał puchar “Najlepszego Zawodnika”. Warszawska Olimpiada Młodzieży, na której Paweł Tracz otrzymał puchar i tytuł “Najlepszego Młodzika” a klub puchar jako najlepsza drużyna WOM 2000 r.
W grudniu zawodnicy “Taewo” wyjechali na “Otwarte Mistrzostwa Łodzi”, w których Paulina Myszewska wywalczyła puchar dla ” Najlepszej zawodniczki” a klub puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej. Początek nowego tysiąclecia zaczął się obiecująco. W styczniu w turnieju ogólnopolskim w Lubartowie Piotr Wasilewski zdobył złoty i srebrny medal w układach w kategorii juniorów i seniorów.

W marcu dwaj zawodnicy Taewo Piotr Wasilewski i Piotr Korsieko reprezentowali barwy stolicy podczas meczu z udziałem reprezentacji Polski, Ukrainy, Szwecji oraz Warszawy. W meczu tym bardzo dobrze spisał się Piotr Wasilewski zajmując drugie miejsce w kat. wag. do 54 kg.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Taewo w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów Młodszych gdzie Karolina Wilczyńska oprócz dwóch złotych medali zdobyła tytuł “Najlepszej zawodniczki” a Piotr Wasilewski w Mistrzostwach Mazowsza Seniorów, tytuł “Najlepszego zawodnika”.
W turnieju w Ciechanowie nasi zawodnicy walcząc w trzech kategoriach wiekowych, tj. Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów zdobyli dla klubu “Puchar najlepszego klubu” w makroregionie. Puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek zdobyli Magdalena Mazur w kat. młodziczek, Paulina Myszewska w juniorkach młodszych i Piotr Wasilewski w juniorach. Nie lada wyczynu dokonała malutka Paulina Myszewska zdobywając 3 złote medale, w tym w technikach specjalnych, pokonując zawodniczki dużo wyższe od siebie.
Na duże uznanie zasługuje również Bartek Walczak, który mimo kontuzji w walce finałowej i poddania go przez lekarza, wystartował na własne życzenie w technikach specjalnych gdzie zajął I miejsce.

W Mińsku Mazowieckim w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików i Juniorów 2001 kolejny raz górą była drużyna Taewo. Nadmienię tylko, iż puchary najlepszego zawodnika i zawodniczki w kat. Juniorów i tak samo w kat. Młodzików trafiły do Taewo. Najlepszym młodzikiem okazał się Paweł Tracz a młodziczką Isztar Saleh, juniorką Karolina Wilczyńska i juniorem Piotr Wasilewski (wszyscy z Taewo) nie było pucharu dla najlepszego klubu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Głubczycach to kolejny sukces klubu. Pięć medali i trzy pozycje tuż za strefą medalową. Dwa złote Pauliny Myszewskiej, srebro Bartłomieja Walczaka i dwa brązy Karoliny Wilczyńskiej i Joanny Gutowskiej uplasowało klub na 4 miejscu w kraju.

Mistrzostwa Polski Seniorów 2001 w Lublinie to dorobek 4 medali brązowych. Magda Salwarowska zdobyła brąz w walkach, Piotr Wasilewski – w układach, Maksymilian Reglin w walkach+80 kg. Drużyna-brąz w układach drużynowych kobiet.

W Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyliśmy 3 medale. Piotr Paruszkiewicz brąz w technikach specjalnych i dwa złote medale ( w walkach i układach ) oraz “Puchar Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów Lubin 2001” – Piotr Wasilewski.

Rok 2002 rok również to kolejne sukcesy naszych zawodników. Począwszy od młodzików, gdzie niepodzielnie dominował Paweł Tracz i Isztar Saleh. Magda Hoffmann-Zdrojewska w OOM zdobyła srebrny medal w technikach specjalnych. W Mistrzostwach Polski Juniorów Paulina Myszewska kolejny raz wygrała konkurencję układów I Dan a Piotr Wasilewski udowodnił wszystkim, że w kategorii wag. do 58 kg jest najlepszy w kraju. Pokazał iż trenerzy kadry zrobili wielki błąd nie powołując go na Mistrzostwa Europy Juniorów w Czechach. Dwie zawodniczki Karolina Wilczyńska i Olga Nowakowska wywalczyły brązowe medale w walkach w kat. do 53 kg. Kolej na seniorów. Tutaj Piotr Korsieko „wyskakał ” srebro w technikach specjalnych i Karolina Wilczyńska tym razem w kat wag. do 52 kg wywalczyła brąz. Znowu Paulina Myszewska ale teraz na Mistrzostwach Europy zdobyła srebrny medal w układach co do tej pory było jej największym osiągnięciem. Jednak koniec roku przyniósł największe sukcesy w historii klubu. Paulina Myszewska, której nie dawano szans i dlatego pojechała na Mistrzostwa Świata do Puerto Rico za własne pieniądze zdobyła tam złoty medal w układach i srebrny w walkach na przekór wszystkim trenerom i władzom PZTKD. Piotr Wasilewski, który nie został powołany na Mistrzostwa Europy w Czechach zdobył złoto w walkach w kat 58 kg. i razem z drużyną brąz w walkach drużynowych. Pod koniec 2002 roku Piotr Korsieko zakończył tegoroczne boje zdanym egzaminem na II Dan.

W 2003 roku w zawodach lokalnych puchary “dla najlepszych zawodników” otrzymują Zosia Chojnacka, Magda Mazur, Isztar Saleh, Magda Hoffmann – Zdrojewska, Paweł Tracz i Bartek Walczak. Piotr Korsieko drugi raz w historii Mistrzostw Warszawy i Mazowsza zdobył we wszystkich 3 konkurencjach złote medale a więc i puchar “najlepszego zawodnika”. Jest to do tej pory jedyny zawodnik, który dokonał tego wyczynu dwukrotnie. Młodzicy po raz pierwszy mieli okazję wygrać coś oprócz medali. Ola Maciejowska za zdobycie 2 złotych medali jako najlepsza zawodniczka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików dostała puchar i rower górski. Podobnie Andrzej Jasiuk wywalczył puchar i rower ale wystarczył mu do tego medal złoty i brązowy. Mistrzostwa Polski Juniorów to złoty medal Pauliny Myszewskiej w układach I Dan i brązowy Bartka Walczaka w technikach specjalnych. W Mistrzostwach Polski Seniorów w Lubartowie Piotr Korsieko pokazał, że w technikach specjalnych jest najlepszy w kraju zdobywając złoty medal. Dla trenerów kadry nie był to jednak wystarczający powód aby powołać go na Mistrzostwa Świata. Piotr Wasilewski tegoroczny maturzysta zdołał wywalczyć na M.P. “tylko” brązowy medal w układach I Dan. W walkach przegrał o wejście do półfinału i musiał zadowolić się miejscem 5-8. Drużyna dziewcząt wywalczyła w zespołowych konkurencjach brąz w układach i brąz w walkach przegrywając po dogrywce z drużyną z Lublina. Pod koniec czerwca Paulina Myszewska zdała na kolejny stopień II Dan. W obecnej chwili ćwiczą w klubie dwie osoby posiadające stopień II Dan i dwie posiadające I Dan.

Od sierpnia 2002 r do końca czerwca br. treningi w naszym klubie prowadził oprócz trenera Ewarysta Myszewskiego posiadającego stopień IV Dan, Mistrz Koreański RI Myong Chol VII Dan. Niestety z końcem czerwca kończył się kontrakt i Mistrz wyjechał do Korei i obecnie treningi ponownie prowadzi Ewaryst Myszewski.