Puchar Europy w Sibiu, Rumunia 2018 r.

30 października, 2018 @ 13:58

Po 19 godzinach jazdy wróciliśmy do kraju…

Czas podsumować naszą wyprawę na Puchar Europy dzieci, kadetów, juniorów i seniorów w Rumunii w miejscowości Sibiu w dn. 26 -28 X.2018.

Najlepiej spisał się nasz utytułowany zawodnik – Grzegorz Kraszewski, który we wrześniu zdobył Puchar Świata w Sydney a teraz srebrny medal w układach II Dan. Grzegorz wystąpił również podczas otwarcia imprezy na gali finałowej, gdzie po ciężkich walkach (jedna po drugiej) w eliminacjach w kat. do 78 kg.,  stoczył zwycięski pojedynek z Marcinem Wronowskim z Lubartowa i tym samym zdobył złoty medal.

Bardzo dobrze spisał się Adam Stefaniak (absolwent warszawskiej SP 307), w układach II Dan juniorów gdzie wywalczył brąz. Również brązowy medal ale w walkach juniorów do 56kg zdobył Kuba Kołodziejak (absolwent warszawskiej SP 46).

Pozostałym gratuluję bojowej postawy ale to niestety nie wystarczyło.

Na koniec imprezy wręczono medale najlepszym zawodnikom i zawodniczkom a zostali nimi nasz Grzegorz Kraszewski i Marcin Wronowski. Polska ekipa zajęła pierwsze miejsce a nasz klub w kategorii seniorów uplasował się na 10 miejscu w Europie. Chciałbym podziękować Karolowi Żwirukowi za pomoc i relację fotograficzną z zawodów, rodzicom za zaangażowanie i wspieranie zawodników a samym zawodnikom za udział i wolę walki bez względu na ich wynik. Nie mogę zapomnieć o kierowcach firmy „Pienio” za dowiezienie nas bez żadnych problemów.