ROK 2014

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW 2014 Częstochowa

Napisali o nas w gazecie Południe – przeczytaj

Na Mistrzostwach Polski Seniorów 2014 w Częstochowie wywalczyliśmy łącznie: 5 złotych medali,  4 srebrne i 5 brązowych. Klub Taewo został drugim najlepszym klubem Taekwon-do w Polsce !!!

IMG_3934  IMG_4094

Złoto zdobyli:

• Piotr Wasilewski walki -78 kg.
  • Mateusz Mróz  walki +85 kg.
  • Mateusz Kamiński techniki specjalne
  • drużyna Taewo – walki drużynowe mężczyzn ( w składzie: Piotr Wasilewski, Mróz Mateusz, Mateusz Kamiński, Jędrek Grzędowicz, Grzegorz Kraszewski, Michael Dobrzyński).

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2014 Bystrzyca Kłodzka

II miejsce w indywidualnych technikach specjalnych mężczyzn – Michael Dobrzyński

III miejsce w indywidualnych walkach mężczyzn pow.75 kg. – Michael Dobrzyński

II miejsce w indywidualnych walkach mężczyzn -75 kg – Emil Nejbauer

Emil walki MPJ014

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH 2014 Nowa Ruda-Słupiec

W miejscowości Nowa Ruda Słupiec k/Kłodzka w dn. 16-18 maja 2014 rozegrano XXI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF.
Startowało w nich 238 zawodników i zawodniczek z całej Polski wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.

TAEWO reprezentowały dwie dziewczyny i pięciu chłopców. Tym razem nie zdobyliśmy żadnego złotego krążka , chociaż było blisko. Najbliżej była Katarzyna Baraniak, która w technikach specjalnych zdobyła komplet punktów i musiała dogrywać się z mistrzynią Europy i Świata Zuzanną Gadzałą.
W dogrywce lepsza była doświadczona Zuzanna a Kasia musiała zadowolić się srebrnym medalem.
Druga nasza zawodniczka Karolina Grabowska po nieco dziwnym werdykcie przegrała pierwszą walkę i musiała walczyć w repasażach. Tutaj pokonała wszystkie rywalki i zajęła trzecie miejsce w kategorii do 55 kg.
Kolejnym medalistą był Patryk Musiał, który również przegrał pierwszą walkę ( tutaj też mam zastrzeżenia do sędziów) ale w repasażach zdecydowanie wygrał wszystkie walki, zdobywając brązowy medal.
Pozostali zawodnicy musieli zadowolić się tylko miejscami punktowanymi.