ROK 2014

PUCHAR EUROPY w Budapeszcie 2014

„ Children And Cadet Taekwon-do ITF Cup „ oraz “ VI Europen Taekwon-do Cup “ to dwie imprezy, które zostały rozegrane w dniach 10-12 października 2014r w Budapeszcie.

W pierwszej z nich wystartowało pięcioro reprezentantów Taewo. Adam Stefaniak i Bartek Bienduga startowali w kategorii „Children” a Agata Rudzińska, Kuba Kluczyński i Vładek Chernenko startowali w kategorii „Cadet”. Srebrny medal wywalczył w walkach do 42 kg i brązowy w układach 3-1 kup Bartek Bienduga uczeń SP 46 przy ul. Wałbrzyskiej 5 .

W VI Pucharze Europy w barwach Taewo wystartowali jeszcze Piotr Cukier, Ksawery Szlęzak , Patryk Musiał, Emil Nejbauer i Piotr Cudnik. Szczęście uśmiechnęło się do Emila, który wywalczył złoto w walkach do 70 kg kolorowych pasów seniorów i Piotra Cudnika, który zdobył srebro w układach i walkach do 85 kg kolorowych pasów.

Kolejna ekipa Taewo to zawodnicy startujący w Team-ie Kadry Narodowej. Nasi reprezentanci to: Adrianna Dworniak, Jędrzej Grzędowicz, Grzegorz Kraszewski, Piotr Wasilewski, Mateusz Mróz i Mateusz Kamiński.
Złoty medal indywidualnie wywalczył Mateusz Mróz , który zmierzył się w finale walk powyżej 85 kg z kolegą klubowym, Mateuszem Kamińskim. W dogrywce, po wyrównanej walce Mateusz Kamiński zajął drugie miejsce. Grzegorz Kraszewski wywalczył brąz w układach I Danów i srebro w walkach do 78 kg. Jędrzej Grzędowicz w walce o wejście do finału uległ Irlandczykowi i tym samym wywalczył brąz w kategorii do 70 kg.
Nasi trzej zawodnicy startujący w drużynowych walkach znacznie przyczynili się do zdobycia złotego medalu naszej reprezentacji w finałowych walkach z Irlandią.

DSC_0234

MISTRZOSTWA EUROPY Riccione 2014

Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF Juniorów i Seniorów w Riccione (Włochy) rozegrane zostały w dn.24-27 IV 2014 czyli od czwartku do niedzieli wieczorem. Warszawę a dokładniej tylko klub Taewo w barwach narodowych reprezentowali Adrianna Dworniak, Jędrzej Grzędowicz, Grzegorz Kraszewski, Piotr Wasilewski, Mateusz Mróz, Mateusz Kamiński i junior Michael Dobrzyński ( jak nigdy dotąd 7 osób). Polska po raz 22 okazała się najlepsza w Europie. Nasi zawodnicy wnieśli spory wkład w sukces reprezentacji:

• Adrianna Dworniak – srebrny medal w indywidualnych walkach i złoty w drużynowych testach siły.
  • Piotr Wasilewski – złoty w drużynowych walkach i srebrny w  drużynowych układach.
  • Mateusz Mróz – złoto drużynowych walkach i brąz w drużynowych technikach specjalnych.
  • Kamiński Mateusz – złoto w drużynowych walkach, złoto w drużynowych testach siły i brąz w drużynowych technikach specjalnych.
  • Najlepiej zaprezentował się junior Michael Dobrzyński (Mistrz Świata w testach siły): indywidualnie wywalczył – złoty medal w walkach i testach siły oraz srebro w technikach specjalnych. Do tego dochodzą medale w konkurencjach drużynowych – złoto w technikach specjalnych i brąz w testach siły. Michael otrzymał również tytuł Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Europy Juniorów.