TRENER

Ewaryst Myszewski urodzony 23.V.1958 r. wschodnie sztuki walki zaczął uprawiać od 1977 tj. w wieku 19-tu lat.

Jesienią 1977 r. Po raz pierwszy zapisał się do sekcji Karate Kyokushinkai, prowadzonej przez Marka Bidzińskiego. Już rok później, zapisał się równolegle do sekcji Judo, prowadzonej przez trenera Grabowskiego. Po kilku miesiącach został przeniesiony do KS Gwardia W-wa pod opiekę trenera Ryszarda Janiszewskiego.

W 1979 r. zdaje maturę, a w roku 1981 zostaje powołany do zasadniczej służby wojskowej w Wałczu. Tutaj każdą wolną chwilę spędza na sali gimnastycznej doskonaląc swe umiejętności w Judo i Karate. Po wyjściu do “cywila” tj. w 1983 r. bez reszty poświęca się sztukom walki trenując po 6, 7 razy w tygodniu.

W 1984 rozpada się sekcja Kyokushinkai M. Bidzińskiego i Ewaryst po namowie koreańskiego studenta zgłasza się do sekcji Taekwon-Do ITF prowadzonej przez Koreańczyka Pang Chol Nama VI Dan.

W styczniu 1985 przed koreańską komisją zdaje egzamin na 4 kup. Jeszcze tego samego roku, wiosną bierze udział I Mistrzostwach Polski w Kick Boxingu w formule “semi contact” odbywających się w Elblągu. Rok później startuje w Poznaniu w formule “light contact”, przegrywając nieznacznie z późniejszym brązowym medalistą Mistrzostw Świata “full contact”- M. Sawickim.

W 1987 r. na AWF-ie w Gorzowie Wielkopolskim kończy kurs instruktora Judo, a w 1988 w Białej Podlaskiej – kurs instruktora Taekwon-do ITF.

21 maja 1989 r. przed Choi Jung Hwa VI Dan zdaje na czarny pas – (I Dan). Oto wydana przez Międzynarodową Federację Taekwon-Do legitymacja (kliknij na obrazek by go powiększyć).

We wrześniu 1989 zaczyna prowadzić sekcję Taekwon-do ITF przy klubie osiedlowym, a w 1990 r. zakłada prywatną szkołę – Taewo, w której uczy Taekwon-Do i Judo.

W maju 1993 r. przed Kim Jong Su VI Dan zdaje na II Dan, a w czerwcu 1995 r. na III Dan – przed Pak Bong Dokiem VI Dan.

Już w tym czasie regularnie co roku bierze udział w seminariach z twórcą Taekwon-Do gen. Choi Hong Hi posiadającym najwyższy stopień w Taekwon-Do, – IX Dan.

17 grudnia 1997 r. zdaje egzamin na kolejny stopień mistrzowski IV Dan, przed samym gen. Choi Hong Hi , jego synem – Choi Jung Hwa VIII dan, mistrzem Ree Ki Ha IX Dan i Kong Young Ilem VIII Dan.

W 1998 r. z wynikiem bardzo dobrym, kończy AWF w Gdańsku i uzyskuje tytuł magistra Taekwon-Do.

Obecnie prowadzi własną szkołę i pracuje jako trener w klubie “Taewo”. Uczy Taekwon-Do, Judo, organizuje zajęcia z akrobatyki. Na zajęcia przychodzą również kickbokserzy chcący poprawić techniki nożne. Zajęcia przez niego prowadzone odbywają się głównie na terenie warszawskiego Mokotowa, Ursynowa i Dolinki Służewieckiej w nawet trzech, oddzielnych grupach wiekowych (!). Latem i zimą Ewaryst Myszewski regularnie organizuje obozy sportowe dla dzieci i młodzieży.

Od sierpnia 2002 w klubie Taewo zajęcia prowadzi dwóch trenerów, Ewaryst Myszewski IV Dan oraz koreański Mistrz Ri Myong Chol VII Dan. Sposób prowadzenia zajęć bardzo przypadł do gustu młodzieży ćwiczącej w naszym klubie.Po wyjeździe Ri Myong Chol treningi prowadzi nadal Ewaryst Myszewski.W lipcu 2005 r. uzyskał tytuł trenera klasy I. Ukończył podyplomowe studia z odnowy biologicznej. Kilkakrotnie wyróżniany przez Ministra Sportu za wybitne osiągnięcia sportowe swoich wychowanków. W 2006 roku wraz z zawodnikami klubu wyjechał na II World Cup do Benidorm w Hiszpanii, gdzie nie tylko jego zawodnicy osiągnęli znakomite rezultaty ale i on sam startując w wyższej kategorii wagowej zdobył srebrny medal w konkurencji walk do 78 kg. Obecnie jest głównym trenerem w klubie, gdzie zajęcia prowadzi również córka Paulina Kramek III Dan,(Mistrzyni Świata z Puerto Rico i wielokrotna medlistka MP.)Piotr Wasilewski I Dan(Mistrz Świata z Puerto Rico, Mistrz Europy 2008 oraz wielokrotny medalista imprez międzynarodowych i ogólnopolskich).