Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Europy w Sofii , Bułgaria 2017 r.

24 kwietnia, 2017 @ 11:51

ZAWODNICY WARSZAWSKIEGO KLUBU  TAEWO na  XXXII MISTRZOSTWACH EUROPY                      SENIORÓW  i  XXIII M. EUROPY JUNIORÓW w TAEKWON-DO ITF

Wyżej wymienione zawody  odbyły się w dniach 20-23 kwietnia 2017 w Sofii w Bułgarii.

Taewo reprezentowali dwaj seniorzy Grzegorz Kraszewski i Mateusz Mróz oraz junior Adam Stefaniak.

Grzegorz Kraszewski w  indywidualnych układach formalnych I DAN zdobył tytuł Wicemistrza Europy przegrywając w finale 3:2 ze Szkotem Michaelem McRobertsem. Podobnie w finale indywidualnych walk do 78 kg uległ mistrzowi Świata i Europy Niemcowi  Colinsowi Adolfsowi  i znowu musiał zadowolić się  srebrnym  medalem.  Trzeci srebrny medal to medal za drużynowe układy a czwarty to drużynowe techniki specjalne.  Upragniony złoty i tytuł Mistrza Europy – to medal za drużynowe walki seniorów.

  • II miejsce indywidualne układy formalne I dan seniorów
  • II miejsce indywidualne walki do 78kg. seniorów
  • II miejsce drużynowe układy seniorów
  • II miejsce drużynowe techniki specjalne seniorów
  • I miejsce drużynowe walki seniorów

Mateusz Mróz jest podwójnym Wicemistrzem Europy w indywidualnych walkach powyżej 85 kg i w drużynowych technikach specjalnych oraz podwójnym Mistrzem Europy w drużynowych walkach i drużynowych testach siły seniorów.

  • II miejsce indywidualne walki powyżej 85kg. seniorów
  • II miejsce w drużynowych technikach specjalnych seniorów
  • I miejsce w drużynowych walkach seniorów
  • I miejsce w drużynowych testach siły seniorów

Seniorzy to już utytułowani kadrowicze, wielokrotni medaliści Mistrzostw Europy i Świata natomiast junior Adam Stefaniak złoty medalista Pucharu Świata 2016 w technikach specjalnych z Budapesztu debiutował w kadrze narodowej na imprezie tej rangi i pomimo tego, że nie wywalczył tym razem żadnego medalu gratulujemy występu i życzymy powodzenia na kolejnych.

Łącznie nasi przywieźli z ME w Sofii trzy złote i sześć srebrnych medali  (trzy z nich to medale srebrne wywalczone w konkurencjach  indywidualnych a pozostałe to medale wywalczone  w konkurencjach drużynowych).

Reprezentacja Narodowa w pocie czoła do ostatnich minut walczyła o prymat w Europie. Uff.. udało się. Polska ponownie najlepsza w Europie z 12 medalami złotymi, 16 srebrnymi i 15 brązowymi pokonując Norwegię i Rumunię oraz resztę europejskich krajów.

Gratulujemy wszystkim, którzy choć w minimalnym stopniu przyczynili się do zwycięstwa.

Trzymajmy tak dalej.

Foto ze strony www.pztkdlive.pl