Planujemy wznowić treningi na salach gimnastycznych

13 maja, 2020 @ 20:20

Rząd wydał decyzję o wejściu w trzeci etap „odmrażania” SPORTU od 18 MAJA.

Prosimy o zgłaszanie się do trenera EWARYSTA ewaryst@taewo.pl lub PAULINY TKDTigers.PaulinaKramek@gmail.com osób chcących brać udział w „NORMALNYCH” treningach na sali gimnastycznej. Zgłoszenie się jest wymagane ponieważ, musimy ustalić i podzielić Was na grupy zgodnie z rządowymi wymaganiami. Od tego ile osób się zgłosi i jakie to będą osoby zależy gdzie, ile godzin i grup będziemy mogli otworzyć (jeśli szkoły nam na to pozwolą).

Ciężko powiedzieć czy już uda się od 18 maja ruszyć z pierwszym treningiem (bo np. szkoły mogą nie być jeszcze gotowe) ale oby to nastąpiło jak najszybciej dlatego Państwa zgłoszenia też prosimy potraktować jako PILNE.

Poniżej mogą Państwo zapoznać się z ograniczeniami, które nas dotyczą:

18 maja umożliwiona zostanie organizacja zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

👉 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),
👉 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),
👉 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),
👉 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

Ważne! W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

Obostrzenia i limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:

👉 na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);

👉 na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Uwaga! Wprowadzona zostaje także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).