TAEWO na NARODOWYM DNIU SPORTU

6 października, 2017 @ 19:52

Już 7 października odbędą się tysiące bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępne dla wszystkich chętnych. Głównym wydarzeniem będzie wielki, sportowy Piknik na błoniach PGE Narodowego!

narodowy dzień sportu

Ideą Narodowego Dnia Sportu, jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń prowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata na czele. Narodowy Dzień Sportu od lat mocno wspierają największe gwiazdy polskiego sportu. Ambasadorami byli do tej pory m.in. Iwona Guzowska, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Kajetan Broniewski, Robert Mateusiak, Przemysław Saleta, Klaudia Jans – Ignacik czy Mariusz Czerkawski.  Podczas zeszłorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce odbyło się kilka tysięcy bezpłatnych treningów, w ponad 100 dyscyplinach sportowych. W zajęciach i treningach udział wzięło prawie 300 000 osób w kilkuset miejscowościach w całej Polsce.

– Narodowy Dzień Sportu jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem – udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie – podpowiemy Ci jak poprawić wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywia. W projekt od lat  angażują się polskie gwiazdy sportu takie jak Andrzej Supron, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk czy Robert Mateusiak, którzy oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów NDS,  biorą udział w spotkaniach z fanami i prowadzą treningi – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę – organizator Narodowego Dnia Sportu.

Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu jest Piknik odbywający się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w godzinach 12:00 – 17:00. Atrakcje sportowe przygotuje m.in. TAEWO Klub Wschodnich Sportów Walki, którego utytułowani zawodnicy zaprezentują pokazowe techniki i walki Taekwon-do ITF (uderzenia i kopnięcia) a każdy będzie mógł spróbować je wykonać na specjalistycznym sprzęcie treningowym (packach, tarczach, maszynach do technik specjalnych). Dla młodszych będzie przygotowany koordynacyjny tor przeszkód, ćwiczenia z makaronami oraz stanowisko do rozciągania. Dla chętnych i odważnych będzie możliwość spróbowania sił w sportowej walce – w pełnym sprzęcie ochronnym do taekwon-do. Dla skocznych i rozciągniętych zorganizowany zostanie konkurs skoków wzwyż nożycową techniką nożną (twimyo nopi ap chagi). Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody w postaci reklamowych upominków. Nad wszystkimi atrakcjami będą czuwać doświadczeni, wykwalifikowani i utytułowani trenerzy / instruktorzy.

Na stronie http://narodowydziensportu.pl/ dostępny jest szczegółowy program całego wydarzenia, a 15 września 2017 roku rozpoczną się internetowe zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe w Warszawie oraz w całej Polsce.

Tak było rok temu – obejrzyj film

https://www.youtube.com/watch?v=zOCIWj_LjZc#action=share