ZAPISY na DZIEŃ TYGRYSA – egzamin 14.06.24

16 maja, 2024 @ 13:06

Przypominamy, że najdalej do końca maja zbieramy zapisy na egzamin Tygrysów, który odbędzie się 14.06 (piątek) w SP.307 na ul. Barcelońskiej 8 o godz. 18:30.

Zapisy można zgłaszać bezpośrednio u trenerów lub mailowo na adres ewaryst@taewo.pl ewentualnie telefonicznie do trenera Ewarysta 604214608 lub Pani Pauliny 608583985. Koszt egzaminu 120 zł płatny u trenerów.

Egzamin będzie dotyczył następujących tematów:

  • umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia: pożar/bomba, powódź, burza, hurgan, jak zachować się nad wodą (np. morzem, jeziorem)
  • pierwsza pomoc ( zasady udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej – ułożenie do pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytacja krążeniowo-oddechowa czyli masaż serca 30 uciśnięć : 2 wdechy)
  • czerwona belka (podstawowe kopnięcia, bloki, uderzenia, pompki, szpagaty, pady w tył, przewrót w przód, stanie na rękach przy drabince, stanie na głowie z pomocą/asekuracją, układ z kopnięciem w 4 strony świata „saju chagi”)

Dzieci biorące udział w egzaminie powinny mieć strój Tygrysowy a jeśli nie mają to powinny być ubrane na czarno lub czarno/pomarańczowo.

RODZICE będą mogli wejść na salę i oglądać egzamin – WARUNEK to ZDJĘTE OBUWIE!

Pod linkiem znajduje się film z układem SAJU AP CHAGI w 4 strony świata do nauki i powtórzenia w domu. Zapraszamy 🙂